Jak jsme slavili svátek dětí

Tak jako každý rok, i letos děti oslavily svůj svátek. Protože letošní první červen byl ve znamení soboty, slavilo se s mírným předstihem. Ve středu 29. května si tak děti užily svůj den s rodiči a nejbližšími v areálu neplachovské střelnice. Úvod patřil všem maminkám i babičkám, pro které si kluci a děvčátka připravili mini pásmo básniček a písniček k jejich květnovému svátku. Nechyběl ani vlastnoručně a s chutí vyrobený dáreček se sladkou pusou a odpoledne plné dovádění mohlo začít. Na co se děti vždy nejvíce těší? Kdo je zná, dobře ví, že na dětských oslavách nesmí chybět skákací hrad. Další atrakcí byl kolotoč, jenž se točil na plné obrátky. Byla to taková menší průprava na blížící se neplachovský karmáš. V teplém počasí přišly zajisté k chuti nanuky a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet přesnou trefu na plechovky. K dispozici jak malým, tak dospělým, byl samoobslužný bufet, který hýřil všemi chutěmi i barvami. Maminky z klubu rodičů, které měly hlavní zásluhu na radostném dětském odpoledni, byly  zajisté s průběhem dostaveníčka dětí a dospěláků spokojeny. Vždyť vše klapalo podle jejich představ.

Dětské oslavy pak pokračovaly druhý den dopoledne na pohádkové stezce kolem školky. Děti navštívily vodníka, kterému se snažily vyčistit rybník, vyzkoušely jízdu na koloběžkách jako Hurvínek, hledaly Boba a Bobka a Makové panence malovaly vlčí máky. Za splněné úkoly čekal opět na všechny osvěžující nanuk. Na závěr dopoledne jsme společnými silami pokáceli a odzdobili naši školkovou májku. Rozloučením s vodníkem jsme ukončili dvoudenní oslavu svátku všech dětiček.