Jak to chodí u včeliček

Jak to chodí u včeliček? Právě tohle téma bylo na programu jednoho celého květnového týdne v naší školce. Nebylo proto divu, že k nám ve čtvrtek 23. května zavítal pan včelař Martin Kobza. Vážil za námi cestu až ze vzdáleného Brna, aby  děti obohatil o nové zážitky, informace a dojmy. Počasí vyšlo na jedničku a tak dopoledne na školkové zahradě bylo plně v rukou pana Martina. Jak dobře víme, děti si potřebují všechno osahat, očichat, ochutnat. Největším zážitkem bylo pro děti hledání včelí královny mezi ostatními včelami. Ochutnávka a porovnávání chuti dvou různých medů nebrala konce a při oblékání do včelařských ochranných klobouků zažily děti spoustu legrace. S dýmákem si kluci a děvčátka zahráli na vláček, který projížděl zahradou. Málokdo věděl, že kromě včelího medu existuje také včelí žvýkačka. I ta sklidila při ochutnávání úspěch. Nechyběly ani dětské knížky o včeličkách a všetečné dětské dotazy. Při dopoledním setkání si obzvláště starší děti odnesly spoustu nových informací, které mohou předat třeba doma rodičům. Děkujeme panu Kobzovi za příjemné i užitečné strávení jarního dopoledne a zároveň přejeme, ať se daří jeho včeličkám.