Probouzení broučků

Na podzim jsme dětem slíbily, že společně probudíme broučky, které jsme před školkou uspali ve hmyzím domečku. A protože broučci stejně jako my milují písničky a tanec, pokusily se je děti probudit jarními zpívánkami. Přestože se beruškám nejprve vstávat nechtělo, nakonec neodolaly, když viděly, kolik dětí na jejich probuzení čeká. Berušky si porovnaly tykadélka, narovnaly křidélka a mohly jít společně s dětmi zdobit přichystanou májku. I ta byla letos v brouččím stylu. To znamenalo, pověsit na ni berušky, včelky, motýlky, zkrátka všechno, co se právě s příchodem jara probudilo. Mezi děti zavítala i čarodějnice Barča. Za společný taneček před školkou měla pro děti přichystány kouzelné sazenice, které budou stále plodit jahůdky, ale jen v případě, že si je děti samy zasadí. Za snahu je pak čarodějnice odměnila dárečky ze své čarodějné dílny. Něco dobrého na zub čekalo na kluky a děvčátka v bistru U berušek, které měly hned po jarním probuzení plné ruce práce. Ruch na zahradě musel zaručeně probudit zbytek broučků, kterým nesměla ujít ta jarní školková podívaná.