Na mravenčí pasece…..

Mravenčí týden si tentokrát přichystaly jak starší, tak i mladší děti. Největším hrdinou byl po celý týden Ferda Mravenec, kterého si děti přinesly z domu. Za spolupráce s interaktivní tabulí mohly děti sledovat, jak žijí mravenečci v mraveništi, jak dokážou unést i mnohem těžší věci, než jsou oni sami. Dozvěděly se, že mravenci pro nás nejsou jen otravný hmyz, ale také velmi užiteční, a proto jsme se rozhodli připravit jim mravenčí bistro. Děti přichystaly mravenečkům sladké i slané dobroty a tipovaly, které z nich jim budou nejvíce po chuti. Roznesli jsme je po zámeckém parku, před školku a následující den zjistili, že občerstvení zachutnalo i jiným broučkům. Škoda jen, že nám je déšť trochu rozmočil.  Vyrobili jsme vlastní mraveniště, která od těch skutečných neměla příliš daleko. U starších dětí byla základem skutečná hlína, u mladších klacíky všech velikostí. Nezapomněli jsme si vymodelovat mravenčí vajíčka a pracovitost mravenečků zatančit u písničky Na mravenčí pasece. Ze slaďoučkých křupek a párátek si děti vyrobily jedlé mravence, které jim dokonce bylo líto sníst. Těšíme se, až k nám do školky brzy přilétnou také včelky.