Není hrneček jako hrneček

Paní učitelko, co kdybychom si udělali hrníčkový týden? Vyšlo z úst Laurinky M. při vycházce kolem známého hrníčkového plotu v Neplachovicích. Proč by ne? A tak si jeden aprílový týden pomalovaly děti všechny bílé hrnečky ve školce, aby to v ní bylo ještě veselejší. Společně si daly do nosu při vaření ovesné kaše. Vyrobily si kouzelný hrneček z pohádky Hrnečku, vař! A protože i v tomto případě se nám kaši podařilo zastavit, mohly starší děti pozvat své mladší kamarády na vlastní zrežírované loutkové představení. Navštívili jsme paní Janu Moslerovou a přispěli do její hrníčkové sbírky. Ve čtvrtek jsme si udělali vycházku k řece v Holasovicích, abychom obdarovali tamějšího vodníka. Ten se nám nejdříve nechtěl ukázat, ale po zazpívání písničky Hrneček se nakonec objevil. Celý hrnečkový týden doprovázelo poctivé trénování na probouzení broučků, na které se všichni těšíme.