Masopustní veselice

Po karnevalovém veselení z minulého týdne, čekal 14. února na děti tradiční dětský masopustní průvod. Poslední přípravy ve školce odhalily, že kluci a děvčátka se nemohou dočkat hlavně medvěda. Letos však medvěd vyslal medvědici tanečnici, s níž si drobotina ihned padla do oka.

Maso, maso, masopust, než nastane dlouhý půst,

každý si rád užije, nají se a napije.

Koblihy a jitrnice, máme rádi převelice,

všeho bude moc, do velikonoc.

Právě na tento popěvek jsme se všichni s chutí naladili. Babičce Janě opět vyšlo počasí a tak se děti za huňatým kožíškem vydaly vesnicí. Naši „staří“ známí už na nás čekali, a protože letos měla medvědice obzvlášť chuť tancovat, vytancovala všechny, kteří ji přišli do cesty. Dokonce ani panu učiteli Hnilicovi nepomohlo smlouvání. Povinně tak zvládnul medvědí taneček před sborovnou za notného zpěvu dětí. Jednou dělá pan učitel pokusy, jednou tancuje, co si na něj vymyslíme příště? Poslední zastávka byla na obecním úřadu a závěrečný taneček  patřil panu Jiřímu Čechovi. Jitrničky rozdaly děti do poslední, ale košík prázdný nezůstal. Byl tradičně zaplněný dobrotami všeho druhu a babička Jana pečlivě střežila plnou pokladničku. Penízky z ní použijeme na dětský den. Děkujeme každému, kdo nás podpořil v této lidové tradici a těšíme se na viděnou, třeba u vítání jara.