Co si pro nás připravil leden

Jak trávily děti lednové dny v MŠ? V eskymáckém týdnu stavěly zasněžené iglu, ohniště, lovily ryby, tvořily lední medvědy a ozdoby ze zmrzlé vody. Vyzkoušely si, jak vyrobit umělý, ale voňavý sníh. Pomohly s přípravou rybí eskymácké pomazánky. Největší srandu si užily při poslechu opravdu pravé eskymácké písničky. Překvapením byla pro kluky a holčičky návštěva „ESKYMÁKA“ s pejskem husky. Další týden byli na programu ptáčci. Děti společně vytvořily ptačí krmítko s ptáčky, z plastelíny vyrobily mističky na ptačí zrníčka. Zábavou bylo nabírání, přesypávání a vážení zrníček. Pak však byla potřeba zahrát si na Popelky, aby po této akci nezbyla ani stopa. Děti se dozvěděly, co se do krmítek pro ptáčky dávat nesmí. Pravidelně přes zimu sypou zrníčka nejen ptáčkům, ale nezapomínají s oříšky ani na veverky v parku. Starší děti si užily týden pokusů s DOKTOREM HOKUSEM. V postavené „laboratoři“ zkoušely pokus se „sopkou“, s jedlou sodou, „lávovou lampou“, vajíčkem. Míchaly a proměňovaly barvy ve zkumavkách, zapouštěly barvy do ubrousků. Nebojte se, výbuch se nekonal. Na mladší děti čekalo i vesmírné téma. S Emušákem Ferdou letěly do vesmíru. Zažily vesmírný třesk s balónkem, probouzely hvězdičky, hrály na nekonečno. Každý si vytvořil vesmírné nebe plné hvězdiček s raketou.