Adventní dostaveníčko

Podvečerní dostaveníčko s adventním nádechem si daly děti se svými blízkými. Rozmary počasí jsou čím dál více nevyzpytatelnější, proto bylo naplánováno krátké setkání, na které se většina dětí už tradičně těší. Vždyť si jej prožijí společně s rodiči a zároveň se školkovými kamarády. Začátek patřil tanečku Světové vánoce, ve kterém vystoupili kromě Evropanů třeba i Eskymáci, Australané a na koních dokonce Indiáni. Poměrně velký dárek pro dospěláky pak za všechny děti přinesl andílek. Byl to dárek, který se nikde koupit ani objednat nedá, ale je pro všechny lidičky důležitý. Odvážný tatínek jej pomohl rozbalit a  my jsme si dáreček alespoň symbolicky pověsili na stromeček. Dokončit pak nazdobení voňavé borovičky nebyl pro kluky a děvčátka žádný problém. A protože si snad všichni přejeme vánoce na sněhu, pokusily se děti v závěru večera probudit zimní královnu. Pokus za to stál. Zimní královna se probudila a obdarovala všechny odvážlivce, kteří si vystáli frontu, vánočním štěstíčkem. Jestli její probuzení přivolá sníh alespoň po dobu vánočních svátků není jisté. Děti tomu věří, tak jim neberme iluze a zkusme věřit také.

                                                                                                              Lenka Gorčicová