Druhé mezigenerační setkání

20. listopadu přivítaly děti z mateřinky kamarádky babičky, které za námi dorazily z DOMOVA BÍLÁ OPAVA v rámci druhého mezigeneračního setkání. Bylo znát, že se babičky i přes svá věková a zdravotní omezení na návštěvu těšily. Děti pomalu ztrácely ostych a zajímalo je, jak se která paní jmenuje a tak se představování rozběhlo jako na drátku. A protože představování kluků a holčiček by bylo na delší dobu, zatančily děti na oplátku broučkový taneček a ukázaly, jaké básničky od září zvládly. Nebylo tajemstvím, že si seniorky rády a s chutí zazpívají a my jim chtěli zpěvem zahnat jejich bolístky a vykouzlit úsměvy na tvářích. Pomohly nám s tím děvčátka ze základní školy pod vedením paní učitelky Magdy. Lidovými písničkami se atmosféra natolik uvolnila, že se snad každému chtělo ve zpívání pokračovat, ale na programu byla ještě další zastaveníčka. Malá přestávka na občerstvení. Školková kávička s chuťovkami, do jejichž příprav se zapojily děti. Poslední naše číslo v programu byl ilustrátor a bavič Adolf Dudek, kterému nedělalo problém pořádně to rozjet se všemi věkovými kategoriemi, jenž se v naší školce ten den setkaly. Do svého zvířátkového programu zapojil u tabule ty starší i ty mladší a z úsměvů bylo znát, že si atmosféru před adventního období vychutnávali opravdu všichni a plnění úkolů před tabulí brali zodpovědně. A právě tohle si jak náš kolektiv z mateřinky, tak kolektiv pracovnic z DOMOVA BÍLÁ OPAVA přál. Protože advent opravdu ťukal na dveře, nesměly babičky ani pak Dudek odejít s malými adventními dárečky. Snad jim v době vánoc připomenou naše společné dopoledne. I my děkujeme za spoustu dobrůtek a hlavně za další cennou zkušenost ku prospěchu dětí z naší mateřinky.