Uspávání broučků

Malý broučku, zavři očka, z nebe padá první vločka.

Zahrabej se do listí, to ti teplo zajistí.  

Vyspinkej se trošičku, nevystrkuj nožičku.

Až zas bude slunce hřát, budeme si spolu hrát.

4. listopadu bylo v podvečerních hodinách u lípy rušno. Jak už bývá po několik let zvykem, i letos se obecní náves zaplnila světýlky, které měly za úkol svítit na cestu všem, jenž se vydali neplachovskými ulicemi směrem k zámku. Do svižného kroku vyhrávaly písničky a nádherně osvětlené a vyzdobené zahrady byly chloubou majitelů, kteří takto přispěli k tomu, že i cestou k cíli se hosté mohli kochat a být v očekávání, jaké kouzlo na ně v té, či té zahradě čeká. Na letošní světýlkové setkání přiletěli broučci, kteří chtěli všem zpříjemnit listopadový podvečer. Přestože se už chystali k zimnímu spánku, měli v zámku plné ruce práce. Ze zámku bylo další zastaveníčko u mateřské školy, která se stala tentokrát brouččím domovem, v němž nechyběla ani postýlka s vyhřátými peřinami, aby se broučkům sladce usínalo. Pak už stačila básnička, jeden společný taneček a možná i někteří dospěláci uvěřili, že beruška s mravenečkem opravdu spinkají. Do lístečkových postýlek pak děti uložily broučky, které dostaly jako dáreček a budou čekat, až se na jaře probudí. Od školky vedla osvětlená cesta k poslednímu zastavení na střelnici. Jízda na motokáře, tvoření věnečků, malování na obličej a dovádění v bublinkách při dětské diskotéce. Takovýto program čekal na děti. Dospěláci si užívali teplého svařáčku s dalším bohatým občerstvením. Nálada byla výborná a počasí, nakonec k radosti všech, splnilo skromné přání soboty bez deště. Klubu rodičů v Neplachovicích ve spolupráci s mateřskou školou, žáky ZŠ a skupinkou ochotných lidiček se snad podařilo potěšit obzvláště děti, jejichž účast je vždy výzvou na konání takovýchto podobných akcí.

Lenka Gorčicová