Trpasličí bramboriáda

Bramborový týden ve třídě mladších dětí jsme završili TRPASLIČÍ BRAMBORIÁDOU, na kterou jsme se pečlivě připravovali, abychom na ni mohli pozvat starší kamarády. Pomalovávali jsme brambory, otiskovali je, porovnávali jejich velikosti, zkoušeli si hru na řidiče traktorů, testovali jsme umyté a špinavé ruce, ale největší úspěch mělo krájení brambor. Děti nezajímaly ten den žádné hračky, jen se krájelo a krájelo. Maminky, nebojte se, krájelo se příborovými nožíky. A když bylo nakrájeno, uvařili jsme pravou bramboračku. S trpaslíky přišly i trpasličí písničky a tanečky. Každý se pak pustil do rozmanitých úkolů, které se plní pouze na TRPASLIČÍ OLYMPIÁDĚ. Co jiného, než ochutnání bramboračky z kuchyně mladších kamarádů, nemohlo chybět na závěr. Polévka se asi povedla, protože misky byly vyškrábány až na dno.

Lenka Gorčicová