V pohádce O veliké řepě

Venku je krásné říjnové pohádkové počasí a ve třídě mladších dětí jsme se na chvilku ocitli v pohádce „O veliké řepě“.  Děti se zapojily do dramatizace pohádky, kde zjistily, že bez pomoci druhých by samy řepu vytáhnout nezvládly. Seznámily se s písničkou „Šel zahradník do zahrady“. Výtvarně pomohly dědečkovi připravit zahradu na zasazení řepy a dozvěděly se, že se dá malovat nejen barvičkami, ale třeba právě šťávou z červené řepy. A protože nás čekalo pozvání na „Jablíčkový den“ od starších dětí z druhé třídy, rozhodli jsme se jim udělat dárek, a to dort z řepy. Společně jsme si suroviny pojmenovali, přičichli k nim a zamíchali. A kde se vzala, tu se vzala, přišla k nám kouzelná babička a ta nám ten dort upekla! Byli jsme moc rádi, že se nám povedl a radostně jsme ho přinesli kamarádům z druhé třídy, kde jsme ho slavnostně se dvěma ježky předali. Jablíčkový den se nám ve společnosti kamarádů moc líbil, užili jsme si ho a na oplátku jsme je pozvali na „Bramborový den“. Už teď

se na to moc těšíme.

Helena Říčná