Koulelo se, koulelo…..

Na krásný slunečný podzimní den si starší děti připravily jablíčkový den. Pro své malé kamarády, paní učitelky i paní školnici měly připravené jablíčkové lívanečky s jablečnou přesnídávkou a šlehačkou, jablečný mošt, jablíčka k zakousnutí a domů si všechny děti odnesly listovo–jablíčkovou růžičku. Starší děti své malé kamarády obsloužily, roznesly lívanečky, mošt a všichni se s chutí pustili do ochutnávání dobrot, které jsme z jablíček přichystali. Starší děti ukázaly malým kamarádům i těsto, ze kterého byly lívanečky usmažené, zároveň vysvětlily, které suroviny jsme použili. Všichni společně jsme si zahráli hudebně pohybovou hru: „Maluje sluníčko, červené jablíčko.“ Na závěr starší děti zazpívaly písničku: “Jaro, léto, podzim, zima “ a doprovodily ji ozvučnými dřívky. Mladší děti nás potěšily písničkou: „Měla babka čtyři jabka“ a rovněž hrály na ozvučná dřívka. Děti nás pozvaly na bramborový den, který společně s paními učitelkami pro nás připraví. Malí kamarádi nám přinesli dárečky a čokoládový dort z červené řepy, který společně s paními učitelkami upekli. Dort jsme ochutnali až další den a byl vynikající. Těšíme se na další společná setkání.

Ludmila Kavanová