Výlet do MINIZOO

Hurá, můžeme jet na výlet! A kam to asi pojedeme? Pojedeme za zvířátky. A tak jsme v pátek 6. 10. 2023 vyrazili autobusem do Opavy, kde na nás čekala zvířátka v minizoo. Už po cestě v autobuse jsme dychtivě pozorovali krajinu, protože nás autobus povozil po okolních vesnicích a my jsme se mohli pochlubit kamarádům, kde bydlí naše babičky a dědečkové. Když jsme dorazili do minizoo, hned se nás ujala moc příjemná a usměvavá paní, která nás zavedla do místností, kde jsme mohli vidět vodní živočichy, hady, hlodavce, želvy. Kdo chtěl, mohl si pohladit želvu, králíčka nebo hada, kterého nám pro jistotu držel milý pán. Ve venkovním prostorech jsme pozorovali krásně zabarvené exotické ptáky a zaposlouchali jsme se do kokrhání kohouta. A abychom si aspoň trošku dovedli představit, kde zvířátka v přírodě žijí a čím se živí, bylo pro nás nachystáno několik stanovišť, kde jsme si mohli na obrázcích zvířátko prohlédnout a kdo chtěl a měl chuť, splnit i zajímavý úkol. Strašně rychle nám ten čas utekl a už jsme se se zvířátky museli rozloučit a jet zpátky do školky. Jako poděkování za návštěvu a hezké chování ke zvířátkům, jsme dostali malou sladkou odměnu. A jelikož se nám na výletě moc líbilo, už teď se začínáme těšit na další výlet.

Helena Říčná