Začátek školního roku ve třídě starších dětí

Začátek školního roku ve třídě starších dětí byl pro děti, které přišly z mladšího oddělení, tak trochu „nový“. Děti si postupně zvykaly na jiný režim dne. Díky předškolákům se děti rychle rozkoukaly po třídě, kde najdou jakou hračku a kam ji mají uložit. Velmi rychle si zapamatovaly svou novou značku. Nejvíc nově příchozí děti potěšilo, že už se nemusí převlékat do pyžama, a že kdo neusne, nemusí ležet, ale může hrát hry, skládat, tvořit a jinak pracovat s paní učitelkou. Hodně času trávíme venku v parku a na hřišti, kde hrajeme hry, sportujeme. V parku si povídáme o přírodě, zvířátkách. Děti rády tvoří z přírodnin (klacíky, kamínky, šišky atd.). Každý den najdou venku něco nového, jako např. louku plnou motýlů nebo sojky na stromech. Věřím, že nás čeká spousta nových zážitků.

Martina Zámarská