Odpoledne s maminkami

24. května jsme středeční odpoledne chtěli věnovat hlavně maminkám, za jejich péči a starostlivost. Ale samozřejmě nejen jim. Vítáni byli tatínkové i babičky s doprovodem dědečků. Jak bývá zvykem, k potěšení všech, nesmělo chybět vystoupení dětí. Básničky byly opravdu ryze maminkovské, se zpěvem si v písničce poradila celá muzikantská rodina. Ukázalo se, že děti zvládnou zatančit jak v lidovém, tak v moderním rytmu. Kytička na závěr a všichni se chystali na další dění, které mělo pokračování venku. Rozhodli jsme se, že zkusíme postavit novou sluníčkovou májku. O kradení májky, kterou si děti postaví pro radost, totiž není v lidových tradicích ani zmínky. A tak během krátké doby vyrostla společnými silami další sluníčková májka s fotkami dětí. A potom se už myslelo zase hlavně na maminky. Jejich ratolesti jim zdobily dobrůtky, míchaly kouzelné nápoje, zdobily štěstíčko a každý měl možnost ukázat svou tvořivost při výtvarném zdobení prostěradel. I tentokrát jsme chtěly, aby si děti se svými nejbližšími co nejvíce užily, a doufáme, že se nám to alespoň trošku podařilo.