Mezigenerační setkání

Výzvou pro nás všechny byl nápad maminky, paní Barbory Haferníkové, která přišla s návrhem společně prožitého dopoledne se seniory z Domova Bílá Opava. Opravdu skvělý nápad, protože posílání pozdravů a dárečků nevynahradí prožitky z osobního vzájemného setkání. A tak jsme se na tento výjimečný den začali ve školce chystat. Přemýšleli jsme s kluky a děvčátky, co by babičkám udělalo největší potěšení. Asi jsme se nemýlili, když na prvním místě vyhrál zpěv. Jedna babička totiž už s příchodem notovala. Zvědavé děti u dveří návštěvu hlasitě vítaly a vzájemné představování nebralo konce. Počáteční ostych zmizel právě u zpěvu společné písničky a pak už se rozjelo malé taneční a pěvecké představeníčko kluků a děvčátek. Dalším překvapením pro všechny byl příchod Šimona Mocko, který taky přispěl k dobré náladě. Hrou na akordeon rozezpíval a roztancoval dospělé i ty nejmladší. A protože po vynaložené energii všem vytrávilo, pustili se starší i mladší do ochutnávky dobrůtek, které jsme si vzájemně vyměnili. Patrně chutnalo všem a bylo jasné, že oběd asi pro tentokrát bude z části odpuštěn. Mezigenerační setkání a vzájemná  komunikace je obzvláště v dnešní době obrovsky důležitá. Chtěly jsme klukům a děvčátkům ukázat, že za nimi přijely babičky, jenž v sobě ukrývají kus moudrosti, zkušenosti a laskavosti, kterými mohou děti obohatit. Chtěly jsme všem dát šanci poznat se, popovídat si, podat si vzájemně ruku, pohladit se. Věříme, že jsme společně udělali dobrou a potřebnou věc, z níž jsme měli všichni dobrý pocit a těšíme se na další společná setkání.