Malí zahradníci

Bez práce nejsou koláče. V našem případě ani zelenina. A protože vitamínů není nikdy dost a vlastnoručně vypěstované chutnají mnohem více, dali jsme se do práce. Nejprve však měl plné ruce práce tatínek Kuba, který nám ochotně vyrobil vyvýšený záhonek. Potom už bylo vše na nás. Trošku jsme se zapotili při vlastnoručním nabírání a navážení hlíny. Každý se svým pracovním nářadím. Dalším úkolem bylo naloženou hlínu přivézt a jak jinak, než vyložit do záhonku. I s tím si pracovité děti poradily, to byste koukali, jak jim šla práce od ruky a bez přemlouvání. A na závěr našeho pracovního pátku se už jen zasel hrášek, zasadily naklíčené fazolky a v příštích dnech si děti vyzkoušejí nasadit sazeničky rajčátek a možná i nějaké kytičky. Doufáme, že s pravidelným zaléváním budeme za nějaký čas sklízet naši školkovou úrodu.