Stavěli jsme májku

Konec dubna bývá ve znamení stavění májek a my jsme se na stavění té naší celý měsíc těšili. Protože letos se zatím sluníčku na oblohu moc nechce, rozhodli jsme se, že si tentokrát postavíme májku sluníčkovou. 27. dubna odpoledne jsme pozvali všechny dospěláky, hlavně tatínky, aby dětem ukázali svou zručnost a silácké dovednosti. Před školkou na děti čekala ještě nic netušící májka, kterou nám i letos obstaral pan Karel Baran starší. Abychom ji mohli společně nazdobit, museli kluci a děvčátka nejdříve najít stuhy a sluníčka. Takže se hledalo ve všech koutech školkového hřiště tak dlouho, až se vše našlo. A pak se zdobilo a zdobilo. Někdo procvičil vázání uzlíku sám, někdo to nechal na mamince, či taťkovi. Další hádanka pro děti byla, co by nemělo chybět na ozdobené májce? A představte si, děti uhádly. Tatínek dobrovolník připevnil na vrcholek ještě i uhádnutou českou vlajku, a to hlavní a důležité mohlo být odstartováno. 3,2,1 start a všichni siláci na jeden zátah májku postavili, aby se mohla ukázat všem v celé své kráse. Pak si všichni s chutí za zdařilou práci zatleskali. Kluci při ustavování ukázali, že si dokážou poradit i bez patřičného nářadí. Tatínkové na ně byli určitě pyšní. Po společně vykonaném díle zaručeně všem vyhládlo. Ale i o hladová bříška bylo postaráno. Na zahradě čekaly dobroty z kuchyně klubových maminek. Děti si mohly zbytek odpoledne užít tancem a společným dováděním s kamarády a se svými rodiči. Sluníčková májka jen v klidu přihlížela. Doufáme, že nám přivolá vytoužené sluníčko a my děkujeme všech ochotným lidičkám, kteří nám  pomohli se zdařilým průběhem akce.