Jak jsme vyháněli zimu

Většina z nás se těší na příchod jara a věřte, že děti ze školky také. Jak to udělat, aby se k nám jaro vrátilo v celé své kráse? My jsme na to přišli a těšili se, jestli se nám opravdu podaří tu dotěrnou zimu vyhnat. Nejprve byla potřeba společnými silami vyrobit MORENU, naučit se několik jarních říkadel a písniček a těšit se na pátek 31. března. Celý týden všechny trápilo počasí, ale v pátek nás za naši trpělivost odměnilo, takže jsme se mohli vydat trasou do Holasovic k řece Opavě. Cestou se k nám postupně plánovaně i neplánovaně přidávaly babičky: Jany, Vlasta, Dana. Cestu nám tak zpříjemnily a pak nastala chvíle, na kterou se děti těšily asi nejvíce. Skok MORENY, vlastně několika MOREN z mostu do proudu v řece. Na jejich cestu jsme jim ještě stihli zazpívat, začarovat zimu říkadlem, zamávat a pak už jsme jen pozorovali, jak si jedna za druhou plavou po proudu. Doufáme, že odplavaly hodně daleko, abychom se mohli radovat ze spousty jarních dnů. Děkujeme všem odvážným babičkám za společné vynášení MORENY. „Je to fajn, když se dají i na takovýchto akcích dohromady malí a velcí“.