Masopustní veselice

Masopustní veselice, veselá je převelice…..tahle rýmovačka, která pokračuje ještě dále se na letošní popeleční středu rozléhala v uličkách Neplachovic. To družina dětí ve zvířátkových maskách a za doprovodu medvědice slavily masopust. Rozverná a tance chtivá medvědice zavítala s dětmi nejprve do základní školy a odtamtud pak kráčeli všichni vytyčenou trasou, jejíž směr a zastávky určovala babička Jana. Bez naší milé babičky v babičkovské sukni a šátku si masopustní průvod ani neumíme představit. Letos se vyzbrojila i hlídacím pejskem, který hlídal pokladničku s vykoledovanými korunkami. Průvod nezapomněl potěšit ani náhodné kolemjdoucí a zavítal pozdravit i paní starostku s její družinou na obecním úřadu. Jsme moc rádi, že se tahle tradice v dětském provedení ujala a že si nás někteří věrní zvou i na příští masopustní sezónu. Pár zastávek a košíky s jitrničkami a drobnými dárečky byly prázdné. Doufáme, že vás nejen dárečky, ale hlavně snaha dětí alespoň malinko potěšily. My na oplátku děkujeme za vaše milé pozvání, dobrůtky a korunky, které s největší pravděpodobností roztočíme v červnu na neplachovském karmaši.