Druhé kolo v bádání

Už podruhé se během krátké doby kluci a děvčátka vydali bádat, chcete-li experimentovat. V pátek 17. února se tentokrát ke starším dětem přidaly i ty mladší. Stačilo jednoduché přeběhnutí školka – škola a  přírodovědná učebna patřila na hodinku mateřince. Právě v učebně čekala na všechny spousta zajímavého a nevšedního.  A kdo jiný, než pan učitel Radek Hnilica se na všechny „studenty“ řádně připravil a to po všech stránkách. Poznávací aktivitu měl zmáknutou na jedničku. Spousta pomůcek pomohla dětem poznávat sílu rostlinek při růstu; vlastnost, zda rostlinky dokážou nasát barvu; zda umějí projít bludištěm a zda se zvládnou obnovit v zeleninové zahrádce. Ve zkratce řečeno – hravou a prožitkovou formou proběhlo testování inteligence rostlinek. Hlavním smyslem této aktivity bylo získání vlastních zkušeností, přímé zapojení do experimentování, reagování na pokyny a v ne malé míře podpoření rozvoje komunikace. Možná i pan učitel si z páteční poznávačky odnesl něco prožitkového a my mu za nevšedně prožité dopoledne moc děkujeme.