Dopoledne s Betty

Každé malé dítě si přeje pejska. Ne však každý může pejska doma mít a proto jsme se rozhodly toto přání dětem ve školce splnit.  19. 12. 2022 nás navštívila fenka Beatrice Betty-jednoduše Betty. Betty je vycvičený mladý canisterapeutický pes, kterého doprovázely dvě milé paní lektorky. S Betty jsme se nejdříve naučili a ukázali, jak se správně chovat k pejskům a o nebezpečí, které hrozí, když potkají cizího, nebo zlého psa. Pomocí her jsme si s Betty zasportovali, procvičili dech, předmatematické dovednosti (počty, menší x větší), barvy. Naučili jsme se novou hádanku a říkanku. Nejvíce však děti bavilo sledovat fenku při hledání pamlsků ve speciální dece s kapsami, do kterých kluci a děvčátka pamlsky schovali. Betty byla celou dobu milá, klidná a tak zaslouženě sklidila u dětí veliký úspěch. Pejsek ve školce rozhodně nebyl naposledy a tak se těšíme na jaro, kdy plánujeme další návštěvu.