Robotické hračky v předškolních aktivitách

Využívání robotických hraček ve vzdělávání, i těch nejmenších. se stalo trendem po celém světě. Již na jaře se naše děti seznámily s Bee – Boty, když nám žáci z 5. třídy přišli tyto včeličky představit a ukázat nám, co vše umí. Práce s nimi nás natolik pohltila, že jsme je začali využívat ve vzdělávacím procesu také. Jejich ovládání je velmi jednoduché, ale i přesto u dětí rozvíjí logické myšlení, kreativitu, učí je základy automatizace a jednoduchého blokového programování. Děti se formou hry seznamují s příkazy pro pohyb, díky kterým dosáhnou konkrétních cílů v jejich cestě za poznáním programování

Už jsme si vyzkoušeli hledat tu správnou a nejrychlejší cestu k úlu, třídit ovoce a zeleninu, zaměřili jsme se i na barvy a geometrické tvary, trénovali jsme mláďata na farmě, dokonce se nám podařilo pomocí včelek sestavit příběh a vyprávět o obrázcích.

Bee – Boti se stali součástí našich předškolních aktivit, a i nadále je budeme do těchto aktivit pravidelně zapojovat.