Předvánoční aktivity ve školce

V předvánoční době bývá ve školce spousta práce i spousta zábavy, které dětem nenásilnou formou přibližují, co vlastně doba adventní znamená. Spoustu trpělivosti a snahy bylo vynaloženo na přípravě programu pro své blízké. I tvoření dárečků z keramické hlíny nebyla úplně jednoduchá věc a chtělo při práci vytrvat, pracovat podle pokynů, aby se dílo zdařilo. Hry s betlémem a zpěv koled byly na programu každý den. S největší oblibou a chutí děti zpívaly koledy PÁSLI OVCE a PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA. I zdobení vánočních stromečků si mohly děti užít dosyta. V přebírání vánočních ozdob se kluci a děvčátka předháněli, vyhrála vždy ta nejtřpytivější ozdoba. V adventní době i spontánní kresby dětí směřovaly k vánoční tématice, třeba vánoční stromeček s duhou stál za to! Každodenní čtení pohádek a příběhů směřovalo do vánočního dění. A jak už bývá zvykem i školka dostávala krůček po krůčku svůj vánoční kabátek „ušitý“ z dětských prací. Děti se tak pomalu začaly těšit na příchod Ježíška, který má do školky zamířit 20. prosince.