Mikulášské odpoledne s rodiči

I děti v mateřské škole vědí, že doba adventní má svá kouzla, obzvláště když ji mohou trávit se svými nejbližšími a zároveň ukázat, jak se na plánovaný společně prožitý podvečer připravily. Ve čtvrtek 8. prosince se tak prostranství před mateřskou školou zaplnilo spoustou hostů, kteří si přišli užít pozdní mikulášské odpoledne s drobotinou. A možná právě děti se na tento den těšily nejvíce. Vždyť naučit se a zvládnout společný program mladších a starších dětí není vůbec jednoduché, jak se na první pohled zdá. Každý ví, že nejkrásnější na vystoupeních bývá hlavně dětská spontánnost a předsevzetí „MÁMO, TÁTO, PODÍVEJ, JAK MI TO JDE“. Tentokrát děti tak trochu vyzrály i na dospěláky, když se v půlce programu objevil Mikuláš.  Tušíte správně, i dospělí museli v tento podvečer ukázat nejen Mikulášovi, ale i dětem, že zarecitovat básničku taky zvládnou. S vánoční světýlkovou kometou ukončily kluci a děvčátka své vystoupení. Na řadu pak přišly po kapsách ukryté zvonečky. Právě ony pomohly rozsvítit vánoční stromeček, který pak už jen čekal, jestli si jej děti za pomocí dospělých nazdobí. Kdo chtěl, mohl se přidat ke zpěvu koled, jenž k adventní době bezesporu patří. Předvánoční dostaveníčko se pomalu blížilo ke svému konci. Díky nadšení dětí a bohatou návštěvou hostů se určitě vydařilo. Snad jsme tak přispěli i my malým dárkem, který si nemůžete rozbalit a osahat, ale možná o to víc potěší a zahřeje u srdíčka.