Mikuláš naděloval

Mikuláše a jeho pomocníky přilákala vánoční výzdoba do neplachovského zámku a tak jsme si právě tam dali malé dostaveníčko. Ne, nebojte se, hrůzostrašné dopoledne se nekonalo. Děti sice malinko nervózní byly, ale většina ze zkušeností z domova věděla, co na ně čeká a že bude potřeba si vzpomenout na  nějakou tu básničku, či písničku, aby  Mikuláš ty krásně zabalené balíčky nenadělil třeba andílkům, či dokonce ušmudlaným čertíkům. A protože na kluky a děvčátka čekalo vánoční vystoupení pro rodiče, o písničky a básničky rozhodně nouze nebyla. Balíčky tedy putovaly do těch správných rukou. Rozpustilým čertíkům to bylo asi trochu líto, ale nedalo se nic dělat. Doufáme, že kluci a holky z devátého ročníku si s dětmi z mateřinky dopoledne užili. Patří jim poděkování za krásné kostýmy a taky za odvahu. Nemyslete si, udělat nadílku pro spoustu mladších kamarádů není taky žádná legrace. Deváťáci to však zvládli a věříme, že jsme se na společné akci neviděli naposledy. Zároveň děkujeme rodičům za zakoupení mikulášských balíčků s růžovými a modrými stuhami.