Světýlkový průvod

V Neplachovicích u lípy si daly dostaveníčko zámecké bílé paní. Ne, nezabloudily, čekal na ně totiž nevšední úkol. Společnými silami měly zavézt všechna kouzelná světýlka, která se téhož večera sešla Na Návsi k neplachovskému zámku. A protože sobota 5. listopadu byla v Neplachovicích ve znamení strašidýlek a strašidel, měly bílé paní co dělat, aby dlouhý průvod zavedly po správných uličkách s nádherně ozdobenými zahradami, až na konec společné trasy. Možná, že i počasí se tak trochu strašidel obávalo, protože nespadla ani jedna dešťová kapka, z čehož byli všichni organizátoři nadšení.

Už z dálky bylo slyšet, jak zámecká strašidla dovádějí a těší se po dlouhé době na pěknou dávku hostů. Sklepení, které praskalo ve švech si střežily mumie a bílé paní měly radost, že svůj úkol zvládly na jedničku. Koho si strašidla nenechala ve sklepě, mohl se vydat po vlastní ose na konečnou zastávku střelnici. I tam byla pro všechny věkové kategorie spousta překvapení. Osvětlená pekelná motokára, opičí dráha se spoustou překážek, nechybělo malování na obličej a oblíbená tvořivá dílnička. Písničky na dětské diskotéce se střídaly jedna za druhou a obsluha za okýnkem se snažila odolávat náporu hostů tak, aby byl každý co nejlépe a nejrychleji obsloužen. Zkrátka sobotní světýlkový večer jel podle předepsaného scénáře. Velké poděkování organizátorů patří všem, kteří ochotně nazdobili své zahrady pro radost ostatních a těm, kteří už třeba školkové děti nemají, ale i tak svou nezištnou pomoc neodmítli. Tak na viděnou někdy příště s neplachovskými strašidly.

 

Světýlkový průvod – video Vladimír Schreier