Podzimní odpoledne na novém hřišti

Do Neplachovic přišlo babí léto a tak se muselo rychle jednat, aby si to babí léto nerozmyslelo a my mohli uspořádat podzimní odpoledne pro děti a jejich nejbližší. Naše pozvání přijali i prvňáčci, kteří se v loňském školním roce travnatého plácku nedočkali. Školkové děti se zkrátka chtěly pochlubit novým hřištěm u mateřské školy a vychutnat si jej nejen v rámci školky, ale i trošku netradičně. Přestože jsou kluci a děvčátka na novém hřišti jako doma, v pátek 7. října se začalo slavnostně, několikanásobným přestřižením slavnostní pásky. Po té odstartovala více méně volná zábava, která však čítala různé aktivity, do nichž se děti mohly dle libosti zapojit. Hlavní nápor dostala asi pirátská loď. Ne malý zájem byl o tvoření, kreslení křídami, nezahálelo ani houpající se hnízdečko. Travnaté koberce se zelenaly, hudba vyhrávala, zkrátka na hřišti to žilo. Komu se chtělo, mohl si vyzkoušet své řidičské schopnosti. Před mateřskou školou totiž čekala na všechny řidiče a řidičky trasa, kterou bylo nutné projet netradičním vozidlem. Maminky z klubu se opět vytáhly svým pečícím uměním a z přichystaných dobrot zbylo za chvíli jen pár drobečků. Ani jsme se nenadáli a podzimně laděné odpoledne uteklo jako voda. Snad si je rodiče se svými ratolestmi do sytosti užili a my se budeme těšit na další společné akce.