Loučení s předškoláky

S blížícím se závěrem školního roku se obzvláště budoucí prvňáčci těší na tradiční rozlučkové odpoledne. Proč by se netěšili, vždyť zábavné odpoledne bývá věnováno právě jim. Ani letos tomu nebylo jinak a tak se 22. června  kluci a děvčátka v nových tričkách, netradiční dopravou a s cinkotem zvonečků dopravili do areálu neplachovské střelnice. Tam na ně čekali jejich blízcí a kamarádi ze školky. Počasí od rána přálo, jen mikrofon si dělal, co se mu zlíbilo. Když jej však vzali do ruky oslavenci, aby se i pro tentokrát představili svými básničkami, světe div se, začal fungovat. Jak chtějí v dalších letech děti protančit zimou i létem předvedli s chutí a dravostí. Klub rodičů ani tentokrát nešetřil, aby tašky s dárky a upomínkovými předměty pro předškoláky byly plné. První část programu byla u konce a tak se mohla jít drobotina občerstvit. Pitíčko, párek v rohlíku, nanuk, to vše patřilo do režie klubu rodičů. Ta největší a nejočekávanější bomba na sebe nedala dlouho čekat. Když se ozval zvuk sirény a majáky na autě sboru dobrovolných hasičů z Holasovic začaly blikat, čekaly děti málem v pozoru, protože věděly, co se bude dít. A dělo se. Pěnová peřina pokryla travnatý areál střelnice a začalo to správné dovádění. Je možné, že pomerančově voňavá pěna lákala nejen děti, ale i dospělé. Ti však byli hlavně spokojeni s tím, když viděli, jak dětem hrátky v pěně svědčí a s představou, TO SE BUDE ALE DNESKA SPINKAT. Pořádná sprcha na závěr, aby na nikom nezůstala ani bublinka a mohlo se jít domů. Ale to zdaleka ne. Na unavené děti čekalo ještě malování na obličej a bylo krásné sledovat, jak trpělivě a unaveně čekají v řadě, aby poprosily právě o tu svou vybranou malbičku.