Do školky přišlo jaro

Do mateřské školy přišlo jaro. Aby děti příchod jara a blížících se velikonoc oslavily, daly si 7. dubna odpolední dostaveníčko se svými nejbližšími. Poprvé po coronavirové pauze a poprvé v nové mateřské škole.  „Velikonoční prostřeno“ –  takto si kluci a děvčátka nazvali toto čtvrteční odpoledne. Hosté zaplnili všechna možná místa a těšili se na bohatý program. První písničku, která vzpomínala na starou školku a zároveň se těšila z nové školičky, věnovaly děti obzvláště paní starostce, která přijala pozvání na tuto akci. Potom se ve velikonočním programu vystřídaly jak starší, tak mladší děti. Mladší sklidily potlesk nejen za skvělé vystoupení, ale hlavně za to, že se ani ta nejmladší drobotina nezalekla obecenstva a bez váhání své vystoupení zvládla. Předškoláci museli narychlo svůj původní program změnit a nový zvládli nacvičit v rekordním čase čtyř dnů a to s chutí a bez chybičky. V další části dostaveníčka se kuchtilo. Hlavní slovo měla paní vedoucí školní jídelny Šárka Petlachová za pomoci paní kuchařky Vendy a Věrky. Děti i dospěláci se dozvěděli, jak udělat netradiční pomazánky a na programu byl i pravý velikonoční mazanec. Ten byl vlastně kouzelný, protože než se napočítalo do deseti, byl krásně do růžova upečený. A pak se ochutnávalo. Bylo zřejmé, že dětem chutná, obzvlášť, když si mohly pečivo namazat vlastnoručně a nazdobit zeleninou podle své chuti. Chutnalo i dospělým, kterým se možná honilo hlavami, zda děti tento den dostaly ve školce najíst, když baštily s takovou chutí, že bylo radost pohledět. Posledním překvapením byli malí ušáci, kteří na děti trpělivě čekali. Zvířátka nikdy nezklamou a tak se děti s králičími mláďátky za chviličku skamarádily. Čtvrteční odpoledne se v příjemném duchu blížilo ke svému konci. Zároveň však bylo všem jasné, že příchod jara s blížícími se jarními svátky teprve začínají.