Masopustní dopoledne

Na tradičním školkovém masopustním průvodu ani letos nechyběla zvířátka v podání dětí, babička Jana a medvědice Vlasta, která si během masopustního dopoledne pořádně propotila kožich. Po pečlivé přípravě ve školce se průvod vydal do ulic prosvícených sluníčkem. První zastávka však byla docela blízko, v základní škole. Tam děti zaťukaly nejprve na dveře u paní ředitelky a pak se po čichu vydaly za paními kuchařkami do jídelny. Nejen děti, ale obzvláště medvědice tušila, že v jídelně bude něco pro mlsné jazýčky. Další masopustní kroky vedly obzvláště k místním seniorům, kteří se těšili, až jim kluci a děvčátka u dveří zazpívají. A protože počasí bylo jako na objednávku, průvod stihl obejít celou vesnici, předat chutné jitrničky a vlastnoručně vyrobené medvídky nejen tam, kde na děti čekali. Letošní masopustní veselice byla také trochu netradiční. S dětmi jsme se domluvily, že vybrané penízky v kasičce budeme věnovat dětem, které se v současné době nemají tak dobře jako my. Podařilo se nám vybrat 8 500,-Kč. Celou částku jsme věnovali ukrajinským dětem ubytovaným v Parkhotelu Opava. O zprostředkování se postaral pan David Baier ze SFC Opava. Děkujeme všem, kteří do kasičky přispěli a budeme se těšit na další společné akce pro malé i velké.