Mikulášské dopoledne

Ve školce se čekalo na návštěvu Mikuláše a jeho pomocníků. Ti zřejmě netušili, že tento den bude školka plná rozverných čertíků a milých andílků. Proč tomu tak bylo? Ne, že by se děvčátka a kluci báli, že by na nich Mikuláš zapomněl. Připravili si totiž pro své blízké mikulášské vystoupení, které by bez originálních kostýmů nebylo tím pravým adventním. A protože současná doba nepřeje společenským akcím, byla potřeba natočit vystoupení  i mikulášskou nadílku od začátku až do konce. Byl to zkrátka takový malý dáreček pro rodiče. Snad si jej maminky a tátové užijí a vychutnají v poklidné atmosféře domova. A protože si děti s vystoupením daly už od listopadu práci, čekaly na ně nejen balíčky od svatého Mikuláše, ale jeden velký, společný, plný srandiček, smíchu a kreslení. Po roce, poprvé v nové mateřské škole, navštívil drobotinu „starý“ dobrý kamarád, bavič a ilustrátor Adolf Dudek. Každý se hlásil a každý chtěl vyzkoušet kouzelnou dudkovskou tabuli, která snesla opravdu zajímavé až neuvěřitelné výtvarné výkony. Na programu bylo nejen kreslení. K chuti přišla malá lekce angličtiny, sem tam nějaká vánoční koleda i protáhnutí celého těla.  Právě návštěva pana Dudka byla zárukou opravdu veselého zakončení letošní mikulášské nadílky v mateřské škole.