Rozloučení s předškoláčky

24. června se v areálu neplachovské střelnice loučilo s mateřskou školkou 14 předškolních dětí. Za zvonění zvonečků, které symbolizovalo poslední zvonění, dorazily se svými rodiči a ostatními kamarády na střelnici, kde na všechny čekal bohatý program. 14 předškoláků se naráz proměnilo ve fotbalovou jedenáctku chlapců s dvanáctou odvážnou fotbalistkou a dvěma roztleskávačkami. Fotbalový tým se představil v celé své síle i kráse úvodní písničkou Zelená je tráva. Na řadu pak přišly tradiční básničky ušité všem na tělo. Závěr patřil školkovému hitu Hollywood hills, ve kterém to všichni pořádně rozparádili. Po malém občerstvení se na řadu dostalo to, nač se malí fotbalisté těšili nejvíce. Možná jste uhádli…přece zahrát si fotbalové utkání proti tatínkům. Ti museli asi nejdříve najít dostatek odvahy, ale šli do toho a nezkazili malým radost. Celé utkání měl pod dohledem přísný rozhodčí, který si do Neplachovic odskočil zapískat z právě probíhajícího Eura 2020. Žádný rozhodčí by neodolal nabídce řídit tak důležité utkání. Pravda je, že pan s píšťalkou nešetřil červenými kartami pro tatínky a domácí tým dětí tak získal zlaté medaile. Tlapková patrola má už i své skákací hrady, které byly stoprocentně vytíženy. Přestože sluníčko celý den hřálo a děti měly pestrý program od rána, nevypadalo to, že by jim síly docházely, spíše naopak. Pan dýdžej Jarda vyhrával a snad se každý dobře bavil. Hlavním sponzorem akce byl klub rodičů Mateřské školy Neplachovice. O pitný režim dětí se postarala firma Kofola. Děkujeme všem, kteří podle svých možností pomohli s organizací této zdařilé akce.