Noční bojovka na zámku

Na skvělou partu předškoláků čekala 9. července noční bojovka na zámku. Základem bylo teplé a sluníčkové počasí a k němu dobrá nálada. A právě dobrou náladou a elánem děti oplývaly, takže nic nebránilo v cestě za odvahou. Vše začalo u mateřské školy. Dnešní doba fandí zdobení kamínků a jejich hledání, proto si každý svůj kamínek nazdobil tajnými znaky, aby jej pak mohl dále použít. Další bojový úkol bylo zdolávání netradičních překážkových drah. V momentě „vysvlékáme se do spodního prádla“ se odvážná parta začala divit. Nikdo však neprotestoval a to znamenalo, že mohla začít pravá bojovka s vodními bombami. Když po chvíli vodní bomby došly a děti si připadaly pořád suché, přišlo na řadu polévání z kyblíků. Takhle by kluci a děvčátka asi vydrželi pokračovat až do pozdních hodin. Nedalo se však nic dělat a po vysušení čekala na všechny cesta na zámek. Důležité byly svítilny, protože trasa nebyla zrovna jednoduchá. A tak jeden bojový úkol střídal druhý a ten nejdůležitější a nejtěžší byl připravený v zámeckém sklepení, ale až po večerním pikniku. Děti se posilnily chuťovkami z domova a nabraly poslední síly. S dávkou sebezapření a vzájemnou podporou zvládly i ten poslední úkol na jedničku. Tentokrát všichni svou odvahu věnovali rodičům, protože právě na rodiče čekal ve sklepě dárek, který jim bude připomínat, jak jejich děti ve školce vyrůstaly. Věříme, že noční bojovka se bude v příštím roce opakovat. Málem bychom zapomněly poděkovat maminkám a tatínkům. Museli totiž svá dítka vyzvednout ze zámku z pohodlí domova až v pozdních nočních hodinách. Ale věřte, že na zámku nezůstal nikdo. Takže děkujeme nejen za dnešek, ale za celá školková léta s vámi.

Lenka Gorčicová