Den dětí v MŠ

V pátek 28. června se v naší mateřské škole uskutečnil Den dětí. O program pro školkáčky a předškoláky se perfektně postaraly paní učitelky z mateřské školy. Akce se také účastnila skupinka vybraných žáků devátých tříd pod dohledem paní učitelky Vaňkové. Pro předškoláky byla stanoviště lehce upravená tak, aby zapřemýšleli, ale zároveň se bavili. Na stanovištích poté vše obstarávali deváťáci a děti si všemi stanovišti prošly. Jako úkoly je čekalo skládání puzzle, zapamatování předmětů či slalom na odrážedlech a spousta dalšího. Za každý splněný úkol si děti odnesly jednu nálepku do jejich “průkazu” a na konci je za splněné úkoly čekala zasloužená odměna. Závěrem úspěšného dne jako poděkování přednesli předškoláci deváťákům skvěle připravené básničky. Vše se završilo fotbalovým utkáním mezi školkáčky a žáky ZŠ, kde nás nadějní malí fotbalisté porazili ve skóre 3:0. Myslím si, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že si všichni tuto akci s radostí a úsměvem i přes úmorné vedro užili :).

David Švrček, 9. A