První květnové dny

I v mateřské škole si připomínáme různé lidové tradice a zvyky. Také letos jsme si zopakovali, proč a kdy se staví májky, hráli jsme „čarodějnické“ pohybové hry a každý si vytvořil svou čarodějnici, kterou si pojmenoval. Neporušili jsme školkovou tradici a vlastními silami jsme si postavili na zahradě jednoduchou májku, kterou zdobili plyšáčci kluků a děvčátek.
Kdo zná děti, dobře ví, že jsou to hlavně zvířátka, která klukům a děvčátkům udělají největší radost. A tak jsme se jednoho slunečného dne vydali „na návštěvu“ za čtyřnohými kamarády. Radost dětí byla očividná, králíčci mazlení přečkali bez úhony a děti mají v brzké době slíbenou další návštěvu, aby zkontrolovaly a porovnaly, o kolik králičí mláďátka vyrostla.