Radujeme se z podzimu, chystáme se na zimu.

I ve složité době se z mateřské školy ozývá dětské švitoření jako ze včelího úlu. Vše probíhá tak, jak jsme zvyklí, jen s tím rozdílem, že si děti o něco déle umývají  ruce, nemažou  samy pečivo, nenalévají samotné polévku ani pití, nečistí zoubky a  tráví více času venku. Fotodokumentací chceme obzvláště rodičům ukázat, že se ve školce žije obvyklým podzimním životem. Děti tvoří, opakují základní znalosti o podzimu, podzimních přírodninách, podzimním počasí. Učí se básničky, písničky, tanečky s podzimní tématikou. Začátek října měly pro změnu ve znamení ovoce a zeleniny. Jelikož se nemohla konat tradiční zahrádkářská výstava, uspořádali jsme si ve školce „tu naši“. Za přinesené výpěstky děkujeme právě Vám, rodičům. Kluci a děvčátka už navštívili i  nedaleký krmelec. Nejenže zanesli zvířátkům něco dobrého na zub, ale cestou zjistili, co  vše může být  v lesíku a okolí k vidění. Předškoláci pracují jednou týdně po dobu 45 minut s 10 ti nově zakoupenými tablety a jednou týdně jsou pro ně připraveny aktivity v kroužku TĚŠÍME SE DO ŠKOLY.

 

Želva Leontýna

Naše želva Leontýna,

při chůzi je velmi líná.

Než uplete máma svetr,

ona ujde sotva metr.

Čerstvý salát spořádala,

pak si půl dne pauzu dala.

Pod krunýřem prospí den,

zdá se jí tam živý sen.

 

Září

Na září, na září, těšili se sadaři.

Když se hodně natěšili, holé stromy po nich zbyly.

 

Houby

Houby, houby, houbičky,

mají rovné nožičky.

V mechu tiše stojí,

houbaře se bojí.

A tak všechny potají,

pod klobouk se schovají.

 

Pohybová hra: Pavouk a mouchy

Pavouk:

Já jsem malý pavouček, na hlavě mám klobouček.

Mouchy:

My jsme mouchy, my tě známe, tvým sítím se vyhýbáme.