Adventní čas v mateřské škole

Nádherná vánoční výzdoba přilákala na zámek i svatého Mikuláše a jeho družinu. A tak bylo jasno. Mikulášská nadílka pro děti z mateřinky se letos bude konat pěkně po zámecku. Hodné tety ze zámku rozsvítily všechna světýlka a tak děti šmejdily ve všech tamních místnostech do té doby, než zazvonil zvoneček. To už se o slovo hlásil Mikuláš. V jeho moudré knize stálo, jak jsou kluci a děvčátka šikovní a poslušní, ale také, jak je třeba možné, že dávkovač na mýdlo není plný mýdla, ale vody? Po rozdání nadílky se společně zpívala pravá mikulášská a potom se všichni rozešli svými cestami. Družina s Mikulášem tou kratší, do školních lavic a děti s nadílkou tou delší, do mateřské školy.

Modro bílé šmoulí vánoce oslavily děti společně se svými nejbližšími v pátek 13. prosince v mateřské škole. Přestože datum nebylo pro mnohé zrovna ideální, ŠMOULÍCI svůj program zvládli na jedničku. A protože i ve školce vznikají první kamarádství a přátelství, vyměnili si kluci a děvčátka ve dvojicích drobné dárečky, za jejichž zakoupení je třeba poděkovat ochotným rodičům. Ve čtvrtek 19. 12. čekala na děti ještě jedna vánoční nadílka. U obrovského šmoulího stromečku. Tentokrát měl Ježíšek dvojitou práci. Musel stihnout nadělit školkové dárečky i dárečky věnované klubem rodičů. Ježíšek to zvládnul včas a s přehledem.