Zdravé mlsání

Zajímavý listopadový podvečer prožily děti, které 13. 11. přijaly pozvání a přišly se svými rodiči na netradiční návštěvu do školní jídelny naší ZŠ. Netrvalo dlouho a kluci i holčičky se proměnili na kuchtíky a kuchařinky v krásných bílých čepicích. Pod bedlivým okem paní vedoucí jídelny se děti s rodiči pustili do výroby různých druhů pomazánek a zároveň si vyzkoušeli, že i mlsat se dá zdravě. Práce bylo dost, ale dílo se zdařilo. A tak na řadu přišlo ochutnávání, které trvalo tak dlouho, dokud nezůstaly prázdné talíře. To ještě nebylo vše. Na všechny, teď už s plnými bříšky, čekala zajímavá podívaná-prohlídka kuchyně. Všem přecházel zrak, v jakých velikých hrncích a pekáčích paní kuchařky vaří i pečou a jak je kuchyň naleštěná a nablýskaná. Ve sklepě zaujala děti obrovská lednice. Za zdařilý podvečer poděkovaly děti básničkou a drobným dárečkem paní Š. Petlachové, L. Hlavové, P. Drosdkové a M. Petlachové, které vše řádně přichystaly a bez kterých by středeční akce nešla pěkně od ruky.