Není drak jako drak

Není drak jako drak. To vědí i děti z mateřské školy. Ti podzimní dráčci lítali vysoko, převysoko na říjnové drakiádě. A protože dráčků byla ten den plná školka, museli si kluci a holčičky přizvat na pomoc starší kamarády „deváťáky“. Oblohu u lesíku zdobili  barevní krasavci a děti za provázky držely, seč mohly, aby jim žádný drak neuletěl nebo nepřistál na stromě. Společné dopoledne malých a velkých se zdařilo a na zpáteční cestě zpět k mateřské škole už nevládlo žádné prvotní ostýchání.

Pro změnu v pátek 18. 10. „čekal“ na děti drak pohádkový. Kde jinde mohl čekat, než na zámecké strašidelné půdě. Dračí písničkou se dětem podařilo draka z půdy vyhnat. Zámecká půda je už zase bez obludy a kluci s děvčátky se mohou těšit na další námětovou návštěvu zámku.