Silvestr na návsi

Silvestrovská nálada panovala i letos v Neplachovicích na návsi. Světélkující symbol české státnosti zval malé i velké na společné prožití posledních hodin roku 2018. A protože všichni ještě žili vánočními svátky, které v poslední době nejsou přesně tím, čím by měly být, připravil si Klub rodičů při MŠ v Neplachovicích silvestrovský podvečer v duchu vánočních tradic. Nejen děti si mohly vyzkoušet tvoření lodiček ze skořápek, napsat i nakreslit  vlastní novoroční přání a pověsit je, aby vlála ve větru, či  prověřit své znalosti vánočních zvyků v úkolech, které se skrývaly v oříšcích. Přestože počasí posledního dne roku nebylo z nejhorších, dospělákům přišel k chuti horký svařák a děti měl za úkol zahřát teplý čaj.  Komu nepomohl svařák s čajem, mohl  se zahřát tancem, protože představit si silvestrovskou šou bez nejnovějších hitových pecek i retro hitů by ani nešlo. S blížící se osmnáctou hodinou se náves se pomaloučku plnila. Nejen organizátoři akce na návsi, ale i odpalovači na kopci pod kostelem měli plné ruce práce. Pak to přišlo. S příchodem trochu předčasného roku, jak už pár let velí neplachovská tradice, se na obloze objevila krásná světelná podívaná, která byla letos zase o něco kouzelnější. A tak v Neplachovicích přivítali ten pomyslný nový rok o pár hodin předčasně i proto, aby si ohňostroje užily hlavně děti. Věřme, že vysněná přání vlající v povětří se všem v příštím roce alespoň částečně splní.

Lenka Gorčicová