Hotel TRANSYLVÁNIA

Snad rekordní počet nejen dětských návštěvníků zažil 10. listopadu neplachovský zámek. Proměnil se alespoň na chvíli na transylvánský hotel plný nejrůznějších a nejhrůznějších strašidel. Kdo chtěl vědět, co se v hotelu bude dít, musel se nejdříve ve světýlkovém průvodu přes tajuplné neplachovské uličky k hotelu dostat. Nebyl by to strašidelný podvečer, kdyby na hosty nečekal Frankenstein, upíři, vlkodlak a ve sklepě dokonce mumie. Příšery si pro děti přichystaly ne zrovna jednoduché úkoly. Kdo si netroufnul do hotelového sklepení, mohl si vytvořit strašidýlko nebo pomalovat transylvánskou figurku. I přes upozornění, že strašidla jsou v dobrém rozmaru a není se čeho obávat, byla v některých dětských tvářích dušička pochybnosti. Ale bylo tomu i naopak, někdo se nebál nikoho ani ničeho. Hotelový bufet byl rovněž v obležení a upíří diskotéka přilákala tancechtivé. Tak se zámek, alias HOTEL TRANSYLVÁNIA otřásal ve svých základech a paní starostka, potichu doufala, aby ten nápor neplachovská chlouba ustála. Pochvalou a povzbuzením pro klub rodičů při MŠ Neplachovice a další nadšence, kterým není za těžko pobavit ostatní a kteří celou strašidelnou šou uspořádali, byla spousta nadšených dětských tváří nejen z blízkého, ale i vzdálenějšího okolí.

Lenka Gorčicová