Andílci v mateřské škole

Ve středu 5. prosince ve školce nikdo nelumpačil, nezlobil ani nežaloval. Ani to nešlo, protože školka byla ten den plná andílků a ne ledajakých, zkrátka nádherných! Maminky si daly práci a nastrojily své andílky opravdu na jedničku. Snad si děti netradiční andělíčkové dopoledne užily, protože druhý den, 6. prosince atmosféra trošku zhoustla. Na návštěvu do školky přišel kdo jiný, než Mikuláš. Jenže tentokrát s velice početnou, dvacetičtyřčlennou družinou čertů a andělů „deváťáků“. Na otázku: „Děti, kdo zlobil?“, se přihlásil snad nejhodnější chlapeček. Asi chtěl vzít vše na sebe. A pak už šlo všechno, jak to na svatého Mikuláše chodí. Děti si vyzpívaly balíček, některé slíbily, že budou jen a jen hodné, některé slíbily, že občas taky vystrčí růžky.

Lenka Gorčicová